13 październik 2010

WIZYTA UCZNIÓW W SYKE

zdjęcie: WIZYTA UCZNIÓW W SYKE / www.wabrzezno.com
www.wabrzezno.com
W dniach 1 - 6.10.2010 r. uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Wąbrzeźnie oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie wzięli udział w obchodach 20 - lecia zjednoczenia Niemiec, które w tym roku odbywały się w Bremie.
Z tej okazji przygotowanych było wiele atrakcji m.in. koncerty, prezentacja każdego Bundeslandu. Aby upamiętnić 20-lecie zjednoczenia Niemiec w Syke Burmistrz Harald Behrens zasadził dąb. Drzewko ufundowane zostało przez Krąg Przyjaciół Syke –Wąbrzeźno. Uczniowie przytwierdzali tabliczkę upamiętniającą to wydarzenie i recytowali hymn UE. Burmistrz obok drzewka powiesił flagę Polską. Wąbrzeska młodzież przygotowała prezentację w języku niemieckim o przemianach w Polsce w ciągu ostatnich 20 lat. Prezentacja przedstawiona została na zajęciach szkolnych, w których uczestniczyła strona polska i niemiecka.

W ramach relaksu uczestnicy spotkania odwiedzili park wspinaczkowy - Małpi Gaj. Wąbrzeźnianie gościli u niemieckich rodzin. Opiekę nad stroną polską sprawowała Justyna Homa nauczyciel ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Wąbrzeźnie. Uczniowie, którzy reprezentowali Wąbrzeźno to: Konstancja Grzybowska, Aleksandra Brzoskiewicz, Karol Delicat, Mikołaj Donarski, Joanna Banasik, Jakub Szkołyk, Maja Matuszewska, Dominika Murawska, Vanessa Nowakowska oraz Alicja Szwulińska.

www.wabrzezno.com