Wypadki motocyklistów

zdjęcie: Wypadki motocyklistów / fot. KPP Wąbrzeźno
fot. KPP Wąbrzeźno
Rozpoczęty niedawno sezon motocyklowy przyniósł niestety pierwsze związane z tym zdarzenia. W ostatnich dniach doszło do dwóch poważnych wypadków z udziałem motocyklistów.
REKLAMA

W miniony wtorek (03.05.22 r.) tuż po godzinie 13:00 funkcjonariusze ruchu drogowego w trybie pilnym pojechali do miejscowości Płąchawy, gdzie według zgłoszenia dojść miało do wypadku z udziałem motocyklisty. Na miejscu policjanci zastali karetkę pogotowia, w której udzielana była pomoc rannemu kierującemu. Jak ustalili mundurowi, 69-letni mieszkaniec gminy Płużnica, nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad motocyklem i przewrócił się na pobliskie pole, doznając poważnych obrażeń. Mężczyzna był trzeźwy, trafił do szpitala.

W piątek (06.05.22 r.) przed godziną 17:00 policjanci "drogówki" wezwani zostali do kolejnego wypadku z udziałem motocyklisty, do którego doszło w Płużnicy. Według ustaleń poczynionych przez policjantów, 34-letni mieszkaniec Płużnicy spotkał się ze swoim znajomym, który udostępnił mu swój motocykl na krótką przejażdżkę. Ten jednak nie założył kasku na głowę i ruszył przed siebie. Kierujący motocyklem mężczyzna stracił panowanie nad motocyklem i upadł na betonową nawierzchnię, doznając bardzo poważnych obrażeń. Badanie stanu jego trzeźwości nie wykryło alkoholu, mężczyzna trafił do szpitala.

Okres wiosenny i słoneczna pogoda sprzyjają korzystaniu z jednośladów, jednakże apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności. Jak pokazują powyższe sytuacje, potrzeba naprawdę niewiele, aby krótka przejażdżka zakończyła się poważnym wypadkiem.

autor: mł. asp. Krzysztof Świerczyński

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wąbrzeźno
18°C
wschód słońca: 06:54
zachód słońca: 18:10
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wąbrzeźnie

kiedy
2022-10-15 17:00
miejsce
Wąbrzeski Dom Kultury, Wąbrzeźno,...
wstęp biletowany