Wypadek w Lipnicy

fot. KPP Wąbrzeźno
Nadmierna prędkość i niezachowanie należytej ostrożności, to prawdopodobne przyczyny wypadku drogowego do jakiego doszło w ubiegły wtorek na drodze krajowej nr 15 w Lipnicy.
REKLAMA

W ubiegły wtorek (11.02.20 r.) o godz. 15:00 policjanci ruchu drogowego zostali pilnie skierowani do m. Lipnica na DK nr 15, gdzie auto osobowe miało uderzyć w przydrożne drzewo. Na miejscu funkcjonariusze zastali rozbitą osobową mazdę, kilka zastępów straży pożarnej oraz karetki pogotowia ratunkowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 60-latek kierujący mazdą, mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego, stracił panowanie nad autem podczas manewru wyprzedzania, zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. On sam jak i dwóch jadących z nim pasażerów trafili do szpitali z obrażeniami nóg i klatki piersiowej. Kierowca był trzeźwy, za spowodowanie wypadku odpowie teraz przed sądem.

Apelujemy o zachowanie wszelkich środków ostrożności na drodze i dostosowywanie prędkości do warunków jakie na niej panują. W głównej mierze od nas samych zależy czy dotrzemy bezpiecznie do celu.

 
źródło: policja.pl (Autor: mł.asp. Krzysztof Świerczyński)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wąbrzeźnie