18 marzec 2024

Potrącił rolników podczas protestu

fot. KPP Wąbrzeźno
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ominął rolniczą blokadę ronda i wjechał w grupę pieszych. Natychmiast stracił prawo jazdy.

W piątek (15 marca 2024 roku) około godziny 10:20 na Rondzie Chełmińskim w Wąbrzeźnie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem protestujących tam rolników. Mężczyzna kierujący seatem ominął rolniczą blokadę i wjechał na rondo. Tam na jego drodze stanął umundurowany policjant, który wydał mu polecenie do zatrzymania się, ten jednak zignorował je i potrącił trzech uczestników protestu, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Na szczęście żaden z mężczyzn nie odniósł poważnych obrażeń. Kierowca seata został zatrzymany kilkaset metrów dalej przez kolejny z patroli.

Okazało się, że za kierownicą siedział 31-letni mieszkaniec powiatu golubsko-dobrzyńskiego przewożący w aucie swoich rodziców, którzy byli całkowicie zdezorientowani zachowaniem syna. Badanie trzeźwości kierowcy nie wykazało obecności alkoholu, jednak wszelkie symptomy wskazywały, że mężczyzna mógł znajdować się pod wpływem środków odurzających.

Policjanci natychmiast zatrzymali jego prawo jazdy, a mężczyznę przewieźli do szpitala gdzie pobrano próbkę jego krwi do badań. Mężczyzna odpowie za wykroczenie spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Stężenie narkotyków jakie zostanie określone w jego organizmie zaważy na tym czy mężczyzna usłyszy zarzut popełnienia wykroczenia czy przestępstwa kierowania pod ich wpływem. Pewnym jest, że szybko nie odzyska prawa jazdy, czeka go wysoka kara grzywny i wieloletni zakaz kierowania.

autor: asp. Krzysztof Świerczyński