13 marzec 2023

Ojciec i syn z zarzutami

zdjęcie: Ojciec i syn z zarzutami / pixabay/1834279
Funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali ojca i syna, którzy w ubiegłym miesiącu dokonali kradzieży z włamaniem na terenie Wąbrzeźna. Ojciec usłyszał prokuratorskie zarzuty, syn trafi przed oblicze sądu rodzinnego i nieletnich.

Kryminalni z naszej jednostki pracowali nad sprawą kradzieży z włamaniem do bmw zaparkowanego na terenie miasta. Łupem złodzieja padł sprzęt audio leżący w aucie, dodatkowo złodziej zniszczył tylną kanapę w aucie. Właściciel oszacował straty na kwotę ponad 1400 złotych. Policjanci ustalili, kto mógł dokonać tego czynu. W ramach realizowanych przez nich czynności zatrzymany został 14-letni mieszkaniec Wąbrzeźna. Udało się również odzyskać skradziony sprzęt.

Tydzień po tym zdarzeniu do naszej jednostki wpłynęło zgłoszenie o włamaniu do magazynu jednego z marketów. Tym razem złodzieje po wycięciu kłódki ukradli z magazynu 66 puszek napojów gazowanych. Straty oszacowano na ponad 200 zł. Policjanci swoje podejrzenia skierowali na 14-latka, który miał już na sumieniu włamanie. Nie mylili się i tym razem, jednakże okazało się, że w tym przypadku wraz z synem włamał się również jego 48-letni ojciec.

Wobec nieletniego skierowano wniosek do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. Jego ojciec usłyszał zarzut dokonania kradzieży z włamaniem do magazynu za co grozi mu do 10 lat więzienia.

autor: asp. Krzysztof Świerczyński