14 sierpień 2023

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, nie uniknął kary

zdjęcie: Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, nie uniknął kary / pixabay/562613
Surowa kara spotkała kierowcę, który przekroczył prędkość i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że miał ku temu powody.

W niedzielę (13 sierpnia 2023 roku) policjanci wąbrzeskiej "drogówki" kontrolowali prędkość na drodze wojewódzkiej numer 15 w Małym Pułkowie. Tuż po godzinie 7:00 zauważyli pędzące w ich kierunku auto dostawcze. Laserowy miernik prędkości wskazał wynik 112 km/h przy ograniczeniu do 90 km/h. Umundurowany funkcjonariusz przy pomocy tarczy do zatrzymywania dał kierowcy znak, aby ten zatrzymał się i zaparkował w wyznaczonym do kontroli miejscu. Jednak kierowca peugeota nie zwolnił i nie zatrzymał się. Policjanci natychmiast ruszyli za nim, a ten nagle wjechał na pobliską posesję. Za kierownicą auta siedział 28-letni mieszkaniec Torunia. Mężczyzna był trzeźwy, wyjaśnił że nie zatrzymał się do kontroli ponieważ nie ma uprawnień do kierowania.

Mundurowi potwierdzili tę informację w policyjnej bazie danych. Sprawdzili również stan techniczny pojazdu stwierdzając liczne usterki, brak obowiązkowego wyposażenia i aktualnych badań technicznych.W związku z popełnionymi wykroczeniami przekroczenia dozwolonej prędkości, nie zatrzymania się w celu uniknięcia kontroli drogowej, niewłaściwym stanem technicznym pojazdu, brakiem jego wyposażenia i aktualnych badań technicznych kierowca ukarany został mandatem w kwocie 8 500 złotych.

W związku z kierowaniem bez wymaganych uprawnień, wobec mężczyzny skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Grozi mu kolejna wysoka grzywna i nawet 3 letni zakaz kierowania.

autor: asp. Krzysztof Świerczyński