5 grudzień 2022

Dziś wszczęcie śledztwa ws. wybuchu w Ustroniu

zdjęcie: Dziś wszczęcie śledztwa ws. wybuchu w Ustroniu / fot. PAP
fot. PAP
W poniedziałek zostanie wszczęte śledztwo w sprawie eksplozji w Ustroniu. Wybuch zniszczył dom. Śmierć pod gruzami poniosło dwóch mężczyzn. Rana została kobieta – dowiedziała się PAP od prokuratora rejonowego w Cieszynie Andrzej Hołdys.
REKLAMA

„Jesteśmy w trakcie wszystkich formalności. Sprawa zostanie wszczęta pod kątem artykułu 163 paragraf 1 punkt 3 Kodeksu Karnego” – powiedział prokurator Hołdys.

Chodzi w tym przepisie o „sprowadzenie zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać eksplozji materiałów wybuchowych lub łatwopalnych”. Skutkiem tego była śmierć dwóch osób. Grozi za to od roku do 10 lat.

Do wybuchu doszło w niedzielę przed godz. 10. Dom, składający się z dwóch mieszkań, został zniszczony. Spod gruzów ratownicy wydobyli żywą kobietę. Trafiła do szpitala. Wieczorem spod gruzów ratownicy wydobyli ciała dwóch mężczyzn.

Przyczyna wybuchu nie jest znana. Najprawdopodobniej eksplodowała butla z gazem. Na miejscu działał ciężki sprzęt i 40 zastępów staży pożarnej - 140 ratowników. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ akub/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wąbrzeźno
-0.4°C
wschód słońca: 07:25
zachód słońca: 16:30
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wąbrzeźnie