8 wrzesień 2022

Dzielnicowi ujawnili narkotyki ukryte w piwnicy

zdjęcie: Dzielnicowi ujawnili narkotyki ukryte w piwnicy / fot. KPP Wąbrzeźno
fot. KPP Wąbrzeźno
Zaniepokojona mieszkanka gminy Dębowa Łąka poprosiła o wizytę dzielnicowego, aby wraz z nią sprawdził co dzieje się w jej piwnicy, którą na co dzień użytkuje partner jej wnuczki. Policjanci znaleźli sporą porcję zielonego suszu.

Dzielnicowi przyjechali do jednego z domów na terenie gminy Dębowa Łąka w miniony wtorek (06.09.22 r.) po telefonie od starszej kobiety, która podejrzewała, że partner jej wnuczki wykorzystuje pomieszczenia piwniczne jej domu do jakiegoś nielegalnego procederu. Kiedy mundurowi wraz z właścicielką weszli do piwnicy, natychmiast wyczuli charakterystyczny zapach marihuany. Funkcjonariusze dokonali przeszukania pomieszczenia, na miejsce przyjechał również przewodnik z psem wyszkolonym do znajdowania narkotyków. Policjanci znaleźli tam dwa pudełka w zawartością suszu konopi o łącznej wadze prawie 320 g. Narkotester potwierdził, że jest to marihuana.

Nazajutrz tuż po godzinie 6:00 funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali 27-letniego mieszkańca Dębowej Łąki. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego w kwocie 10 000 złotych. Mężczyźnie grozi teraz do 10 lat więzienia.

autor: asp. Krzysztof Świerczyński