12 kwiecień 2022

Mieszkańcy Wąbrzeźna wybrali gwiazdę swojego święta

zdjęcie: Mieszkańcy Wąbrzeźna wybrali gwiazdę swojego święta / pixabay/1867754
Od lutego mieszkańcy Wąbrzeźna mieli możliwość wyboru gwiazdy koncertu, który odbędzie się w ramach Dni Wąbrzeźna. Burmistrz miasta Tomasz Zygnarowski zaznaczał wówczas, że Dni Wąbrzeźna są świętem mieszkańców, dlatego też to im pozwolono poczuć się organizatorami.
Podczas głosowania mieszkańcy mieli do wyboru sześciu wykonawców – Ewelinę Lisowską, Mateusza Ziółko, zespoły Kobranockę i Big Cyc oraz Baranovskiego i Sarsę.

Głosowanie miało bardzo prostą formę, niewymagającą poświęcenia wiele czasu.

Wzięło w nim udział 1762 uprawnionych mieszkańców (na niewiele ponad 13 tysięcy zamieszkujących miasto ogółem).
I choć przewagą 36 głosów nad zespołem Big Cyc zwyciężyła Sarsa, to z powodu postawionych przez artystkę warunków nie doszło do podpisania umowy. Tym samym to właśnie uprzednio plasujący się na drugim miejscu Big Cyc wystąpi podczas obchodów Dni Wąbrzeźna.

Mieszkańcy Wąbrzeźna mogą być dumni ze swojej społecznej akcji, która dzięki ich własnej decyzji zapewne będzie sprzyjać zabawie.

Dni Wąbrzeźna odbędą się w dniach 10-12 czerwca