26 marzec 2013

Kaplica szpitala z relikwiami Jana Pawła II

zdjęcie: Kaplica szpitala z relikwiami Jana Pawła II / Fot. Wikimedia Commons, autor: Maria Antonietta Ventre
Fot. Wikimedia Commons, autor: Maria Antonietta Ventre
Już 2 kwietnia 2013 r. o godz. 16:00 w kaplicy Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu odprawiona zostanie msza święta z wprowadzeniem relikwii I stopnia Błogosławionego Jana Pawła II. Uroczystości nadania imienia kaplicy oraz wprowadzenia kropli krwi Jana Pawła II przewodniczył będzie J.E.Ks.Bp Andrzej Suski.

Władze Szpitala zapraszają wszystkich mieszkańców Grudziądza i okolic. Specjalnie dla mieszkańców naszego miasta kursować będzie bezpłatny autobus. Z Placu 23-go Stycznia do ul. Rydygiera (Szpital) przewidziano jeden kurs o godz. 15:20. Powrót zaplanowano na godz. 18:00 na tej samej trasie.

Warto dodać, że podczas uroczystości parking na terenie Szpitala będzie bezpłatny.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsca w kaplicy w wyznaczonych dla gości miejscach zostaną rozstawione telebimy. Transmisję można również oglądać na kanale lokalnego programu TVSM.

Po zakończeniu uroczystości zebrani goście oraz widzowie będą mogli obejrzeć film o Bł. Janie Pawle II.