zdjęcie: Eliminacje miejskie do 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Zagłębiowskiej Mediatece 2020. / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Wydział Kultury i Promocji Miasta Sosnowca oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu informują, że Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, wzorem lat ubiegłych, organizuje 65. edycję Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz osób dorosłych. Konkurs organizowany jest przez Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie, pod patronatem i przy finansowym wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej oraz Prezydenta Miasta Sosnowca – Arkadiusza Chęcińskiego.
W trosce o zachowanie wysokiego poziomu imprezy, Wydział Kultury i Promocji Miasta oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu podjęli się organizacji eliminacji na szczeblu miejskim, które zostaną przeprowadzone w sobotę 14 marca 2020 roku o godz. 10:00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11.

Karty zgłoszeń należy dokładnie i poprawnie wypełnić oraz złożyć do dnia 6 marca 2020 r. do godz. 15:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Gustawa Daniłowskiego, w Dziale Instruktażu i Promocji przy ulicy Kościelnej 11 (II piętro, pokój 2.11) lub przesłać na adres beata.szymczak@biblioteka.sosnowiec.pl (skan karty uczestnika z podpisem). Ponadto uczestnicy eliminacji zobligowani są do wejścia na strony internetowe: www.biblioteka.sosnowiec.pl, www.instytutkorfantego.pl oraz www.scena.tkt.art.pl, w celu monitorowania wszelkich informacji, dotyczących przebiegu poszczególnych eliminacji oraz zapoznania się z ważnymi komunikatami, dotyczącymi terminów przesłuchań itp.
Informacji na temat eliminacji miejskich udziela Beata Szymczak – nr tel.: 32-266-43-76, 662 308 613, e-mail: beata.szymczak@biblioteka.sosnowiec.pl.

Laureaci eliminacji miejskich 65. OKR wezmą udział w eliminacjach regionalnych. Przesłuchania konkursowe odbędą się w dniach 6-8 kwietnia 2020 roku w Teatrze "Korez" w Katowicach.

Organizatorzy zapewniają odpowiednie warunki techniczne do przesłuchań.