7 grudzień 2022

Śląsk może być lokomotywą polskiego przemysłu i całej gospodarki

zdjęcie: Śląsk może być lokomotywą polskiego przemysłu i całej gospodarki / fot. PAP
fot. PAP
Śląsk może być lokomotywą polskiego przemysłu i gospodarki - oświadczył w środę w Zabrzu premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, Śląsk potrzebuje potężnych pieniędzy, aby móc zmienić swój krajobraz gospodarczy.
REKLAMA

"Głęboko wierzę, że może być lokomotywą polskiego przemysłu i całej gospodarki" - mówił Morawiecki podczas spotkaniu „Fundusze Europejskie dla Śląska”. Jak dodał, aby ta "lokomotywa" mogła się rozpędzić, musi zostać zmodernizowana i przekształcić się, tak jak przekształca się współczesna gospodarka.

Premier przypomniał, że żmudne negocjacje programu Fundusze Europejskie dla Śląska trwały ponad dwa lata, a ich sukces, czyli wynegocjowanie rekordowych środków dla województwa jest sukcesem całego Śląska. Jak mówił, te środki "to tylko zarysowanie pewnych ram z tego, co będziemy mogli zrealizować".(PAP)

mab/ wkr/ amac/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wąbrzeźno
-0.4°C
wschód słońca: 07:25
zachód słońca: 16:30
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wąbrzeźnie